Mama Africa

4 miejsce

KM U14W ubiegłą niedziele (07.09) najmłodsze Volleyhasen w czteroosobowym składzie brały udział w mistrzostwach powiatu do lat 14 w Reichenbach. Do udziału w zawodach zgłosiło się 5 drużyn: Herrnhuter Volleyfanten, Reichenbach, Boxberg Weisswasesser, Zittau.

Rozegrałyśmy w sumie 4 mecze z których niestety obroniłyśmy się tylko w jednym.

W pierwszym meczu przyszło nam stawić czoła drużynie z Herrnhut, niestety głównie z powodu braku współpracy między naszymi zawodniczkami Volleyfanten przejęło prowadzenie w pierwszym secie. W drugim secie poprawiłyśmy swoje błędy i dzięki temu zdobyłyśmy szansę na walkę o wygraną w tie-breaku. Pomimo dużej walki nie udało nam się doprowadzić do zwycięstwa i ostatecznie tie-break zakończył się na czteropunktowej przewadze. Volleyfanten 11-15.

Przyszedł czas na zmierzenie sie z drugim zespołem- Reichenbach. Tym razem młode Volleyhasen pokazały swoje umiejętności i doprowadziły do wygranej w obu setach( do 23 i 14). W trzecim pojedynku miałyśmy okazję grać przeciwko Boxberg Weissawsser. Oba sety zakończyły się naszą przegrana. Tym razem po naszej stronie zawodny okazał się odbiór, a właściwie -jego brak. Pomimo niepowodzenia w ostatnim meczu przeciwko Zittau walczyłyśmy że wszystkich sił.

Szansa na wygraną była bardzo duża, jednak zmęczenie nie pozwoliło nam osiagnąć prowadzenia. Pojedynek zakończył się przegraną dwóch setów do 18 i 21 punktów.

Niedzielne mistrzostwa stanowiły oficjalne otwarcie sezonu 2014/2015. Mimo 4 miejsca dziewczynki od ubiegłego roku dokonały bardzo dużego postępu i mamy nadzieję że wraz z biegiem czasu będą pokazywały nam coraz lepszą i profesjonalną siatkówkę.