Mama Africa

Kolejne zwycięstwo

Tiebreak

W dzisiejszym spotkaniu przeciwko VSV BW Freital, pokazaliśmy, że ostatni mecz w tym roku może dać nam awans w tabeli. Tak Jak zawsze rozpoczęliśmy mecz o godzinie 14:00, z piłką po naszej stronie. Zaczełyśmy zagrywka i tak punkt za punktem walczyłyśmy o kolejne piłki.

Do wygranej zabrakło nam tylko pięciu punktów co jeszcze bardziej nas zmotywowało (25:20). Wraz z gwizdkiem sędziego wkroczyłyśmy z dużą motywacją i odwagą na boisko. W tej części nasze przeciwniczki nie miały szansy zdobyć prowadzenia, a my z każdym punktem powiększałyśmy swoją przewage. Zakończyłyśmy ten set z wynikiem 25:18. Nowy set, nowy możliwosci. Czy aby na pewno? Wchodzac na boisko w trzecim secie żadna z nas nie spodziewała sie tego, że nasze rywalki z Freital nadrobią aż 8 punktów przewagi. Od samego początku miałyśmy bardzo dużo błędów własnych, co jeszcze bardziej motywowało gospodynie od odważniejszej gry. Po takiej ilości blędów nie miałyśmy najmnieszej szansy na objęcie prowadzenia w tym secie. I tak oto trzeci set zakończył się takim upokarzającym wynikiem 25:12. Mogłoby się wydawać, że wenig spotkania jest już przesądzony, ale nie byłybyśmy Volleyhasen, gdybyśmy nie walczyły do końca. Powstałyśmy jak Fenix z popiołu i pokazałyśmy to czego się uczyłyśmy na treningach. Bezbłędna zagrywka, świetny odbiór i dokładne rozegranie pozwalało nam na efektowne zakończenia akcij. I tym razem udowodnilśmy, że mimo to, że jesteśmy młodym zespołem, potrafimy ogrć przeciwniczki do 15 (25:15). No i Mami 5 set, w którym wszystko stanie sie jasne. Portzebujemy tylko 15 punktów, aby wygrać. Nic prostrzego. Weszłyśmy na boisko, zrobiłyśmy swoje i wygrałyśmy tiebreak’a 15:11. Ten dzień nie mógł okazać się dla nas lepszy. To właśnie dziś rozpoczęłyśmy drugą rundę sezonu rewanżem z drużyną z Freital i świadome błędów z poprzedniego spotkania udowodniłyśmy ze do wygranej potrzeba chęci i ciężkiej pracy.